Wydawca treści Wydawca treści

Certyfikaty

Nadleśnictwo Dębica pozyskuje drewno zgodnie z międzynarodowymi zasadami: zachowania trwałości lasów, zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państowoych w Krakowie posiada 2 najważniejsze certyfikaty przyznawane gospodarce leśnej: FSC oraz PEFC

 

CERTYFIKAT FSC

W niu 20 lutego 2019 roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie uzyskała Certyfikat Gospodarki Leśnej - FSC nr SGS-FM/COC-010065. Certyfikat ważny jest do 19 lutego 2024 roku i potwierdza, że gospodarka leśna jest prowadzona w sposób odpowiedzialny oraz zgodny z zasadami Rady Dobrej Gospodarki Leśnej (ang. Forest Stewardship Council). Obejmuje wszystkie nadleśnictwa działające na obszarze RDLP w Krakowie. 

 

CERTYFIKAT PEFC


W 2017 r. Bureau Veritas Certification Polska wydało Certyfikat PEFC o numerze BVCPL/PEFCFM/04. Oznacza to, że system zarządzania RDLP w Krakowie w zakresie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów został oceniony i uznany jako zgodny z wymaganiami kryteriów PEFC FM. Obecnie RDLP w Krakowie posiada certyfikat nr PEFC FM/01/21/BC wydany na podstawie decyzji przeniesienia certyfikatu do Polskiego Centum Badań i Certyfikacji S.A. Okres wazności certyfikatu: od 13.02.2021 r. do 12.11.2023 r.